Bartoszek Józef
Berger Jan
Chrobak Bolesław
Jurczyk Emil
Kieloch Emil
nauczyciel, działacz społeczny, badacz przeszłości Czechowic - Dziedzic. Urodził się 5 stycznia 1898 roku w Dziedzicach. Pochodził z rodziny chłopskiej. Jego ojcem był Paweł Kieloch, a matką Maria z Wrzołów.
Kominek Alojzy
nauczyciel, działacz spółdzielczy, działacz ruchu regionalnego. Urodził się 24 czerwca 1919 roku w Czechowicach i tam ukończył Szkołę Powszechną nr 1. W czasie wojny (1939-1945) pracował na kolei w Czechowicach - Dziedzicach. Był absolwentem Państwowego Liceum Pedagogicznego w Białej Krakowskiej. Po wyzwoleniu, 29 marca 1945 roku rozpoczął pracę w Publicznej Szkole Powszechnej nr 1 w Czechowicach - Dziedzicach jako nauczyciel matematyki.
Kominek Franciszek
Kopeć Eugeniusz
Koutny Wiesław
Leśniak Kazimierz
Maresz Bronisława
Moś Antoni
Niemczyk Stanisław
Pająk Barbara
Pająk Władysław
Piesko Leopold
nauczyciel, pionier polskiego ruchu narodowego w Czechowicach-Dziedzicach, społecznik, działacz ruchu regionalnego. Urodził się 11 listopada 1883 roku w Białej Krakowskiej. Jego ojciec Franciszek był z zawodu stolarzem. Matka Rozalia z domu Czerwińska pochodziła z Targanic k/ Wadowic, natomiast jej przodkowie wywodzili się z Królestwa Polskiego. W domu pielęgnowano pamięć polskich tradycji powstańczych z którymi czynnie była związana rodzina matki.
Ramza Władysław
Szczotka Antoni
Szopa Henryk
Walenta Janina
Woźniak Erwin
nauczyciel historii, dyrektor szkoły, regionalista, autor licznych artykułów i książek. Urodził się 8 września 1936 roku w Bestwinie w robotniczo - chłopskiej, patriotycznej rodzinie. Ojciec Władysław był stolarzem i cieślą, pracował zawodowo w czechowickiej „szwelowni”. Matka Weronika zajmowała się wychowaniem siedmiorga dzieci i pracą w gospodarstwie. Po wybuchu wojny z Niemcami we wrześniu 1939 roku, ojciec walczył w obronie Polski na bojowym szlaku od Bielska po Tomaszów Lubelski. W okresie okupacji hitlerowskiej ojciec nie podpisał Volkslisty i dlatego rodzina została przez Niemców pozbawiona majątku i skazana na poniewierkę.
Wrzoł Józef
pracownik administracji państwowej, regionalista, działacz społeczny, pszczelarz. Urodził się 10 stycznia 1928 roku w rodzinie chłopskiej jako syn Michała i Anny z domu Przybyła. Z patriotycznej rodziny Wrzołów wywodzą się wzorowi rolnicy i księża katoliccy, z których wybitną rolę odegrał ks. dr prałat Ludwik Wrzoł - rektor Seminarium Duchownego w Widnawie.