• Książka Jana Grygierczyka - Malarstwo Grafika Plakat

Książka Jana Grygierczyka - Malarstwo Grafika Plakat

Ukazała się nowa książka, staraniem autora i Towarzystwa Przyjaciół Czechowic - Dziedzic - album: Jan Grygierczyk " Malarstwo Grafika Plakat". Książka w cenie 40 zł za sztukę jest dostępna w "Księgarni na Lesisku" w Czechowicach-Dziedzicach oraz w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic.

Kilka słów o autorze:
Jan Grygierczyk, czechowiczanin, absolwent LO im. Marii Skłodowskiej -Curie w Czechowicach-Dziedzicach, od lat związany z czechowickim MDK. Malarz, grafik, autor i uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie i Wydział Grafiki w Katowicach. Malarstwo studiował u prof. Romana Nowotarskiego. Dyplom uzyskał w pracowni projektowania graficznego u prof. Adama Romaniuka i w pracowni linorytu u prof. Romana Staraka.

Autor o swoim projekcie:
„Miejsca zapamiętane” to tytuł ubiegłorocznej wystawy jaką miałem w Galerii Bielskiej BWA, ale jednocześnie mógłby być tytułem albumu poświęconego mojej twórczości, bo zamieszczone w nim prace najczęściej są efektem tego... co zostało w mej pamięci. Mniej lub bardziej „podziurawione” przez upływający czas obrazy, w które wlewa się wyobraźnia dopiero w pracowni nabierają ostatecznego kształtu - czasem bardzo odległego od pierwowzoru. W tym zresztą upatruję sens tworzenia, gdyż w przeciwnym wypadku byłoby to tylko męczące odtwarzanie rzeczywistości. Projekt albumu rozrósł się nieco, kiedy uzupełniłem go o plakaty, szkice i grafikę warsztatową, której praktycznie dziś już nie uprawiam, ale swego czasu była ważnym elementem mojej twórczości. Choć siłą rzeczy jest spojrzeniem wybiórczym to dla mnie i tak pozostaje swego rodzaju refleksją nad własnymi dokonaniami artystycznymi."
Jan Grygierczyk

Po kliknięciu w "Czytaj dalej" skan okładki