• NOWA KSIĄŻKA "Dzieje ziem gminy Czechowice-Dziedzice od zarania do 3. ćwierci XVI wieku w świetle badań nie tylko archeologicznych"

NOWA KSIĄŻKA "Dzieje ziem gminy Czechowice-Dziedzice od zarania do 3. ćwierci XVI wieku w świetle badań nie tylko archeologicznych"

Ukazała się nowa pozycja książkowa, autorstw Państwa Foltyn, wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic.
Praca pt "Dzieje ziem gminy Czechowice-Dziedzice od zarania do 3. ćwierci XVI wieku w świetle badań nie tylko archeologicznych", to efekt wieloletnich badań i kwerend małżeństwa Foltynów.
Książka w bardzo przystępny sposób, z dużą ilością zdjęć i rycin odsłania przed Czytelnikami najdawniejsze dzieje naszej gminy.
Dużo nowych i zarazem zaskakujących tez dotyczących prapoczątków naszej miejscowości oraz przesunięć czasowych dotyczących tychże.
W książce znajdziemy opowieści o czechowickich właścicielach, o zamkach, spichlerzu, parafii i kościele pw. św. Katarzyny, o skarbie z Brzezin i wielu innych ciekawych wydarzeniach z dawnych wieków.
Książka poparta jest bogatą bazą źródłową i wykopaliskową. Tak więc wreszcie miłośnicy historii i regionalizmu mają wreszcie kotwic wokół, której można prowadzić dalsze badania i ustalenia dotyczące naszych początków.
Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy lubią nasze "miasto z zapałem".

Książka, w cenie 36,00 zł/egz., dostępna w Izbie Regionalnej przy MDK Czechowice-Dziedzice oraz w "Księgarni na Lesisku" przy ul. Kolejowej.
Partnerem wydania jest Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice.

Po kliknięciu w "Czytaj dalej" skan okładki.