• Wracają wycieczki organizowane przez czechowicki MDK

Wracają wycieczki organizowane przez czechowicki MDK

Na pierwszą po dłuższej przerwie wycieczkę zapraszamy do Warszawy.
Wyjazd 3 lipca 2021 roku, o godzinie 6:00 MDK Czechowice-Dziedzice (parking), ul. Niepodległości 42. Powrót tego samego dnia ok. godz. 22:00.
Ilość miejsc: 45
Podczas wycieczki obowiązują rygory obostrzeń Ministra Zdrowia, w tym m.in. przejazd autokarem w maseczkach, dezynfekcja rąk przed wsiadaniem do autokaru, zwiedzanie muzeów w maseczkach, etc. Ze szczegółami zapozna Państwa przewodnik podczas wyjazdu.

Program:
Wizyta w Muzeum Narodowym w Warszawie i zwiedzanie, z przewodnikami trzech wystaw:
1/ "Różne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie ze zbiorów Ergo Hestii".
2/ Wystawa "Sztuka polska XIX wieku".
3/ "Freski z Faras".
Niespodzianka i spacer po Warszawie.
Czas wolny.
Zapisy na wycieczkę od 1 czerwca 2021 roku w sekretariacie MDK Czechowice-Dziedzice. Koszty przejazdu i ubezpieczenia do uiszczenia w sekretariacie MDK Czechowice-Dziedzice. Koszt wejściówek na wystawy i usługi przewodnickie - 50,00 zł. Pieniądze zbiera przewodnik w autokarze.

Najciekawszą częścią wycieczki jest wystawa "Różne spojrzenia"
Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy XVII-wiecznych mistrzów holenderskich i flamandzkich, pochodzące z kolekcji Towarzystwa Ubezpieczeniowego ERGO Hestia. Jest to jedyna w Polsce korporacyjna kolekcja dzieł sztuki dawnej, po raz pierwszy udostępniona publiczności. Ekspozycję uzupełnią wybrane dzieła ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Pokazane zostaną 52 obrazy, takich artystów jak Salomon van Ruysdael, David Teniers młodszy, Jan Porcellis, Gabriel Metsu, Jan Breughel młodszy.

„Różne spojrzenia” to opowieść o narodzinach i rozwoju sztuki holenderskiej XVII wieku, w kontekście rozwijającej się równolegle sztuki flamandzkiej. W ramach wystawy zaproponowano podział na siedem sekcji („spojrzeń”), mających ułatwić odkrywanie bogactwa znaczeń oferowanych przez malarstwo XVII-wieczne. Pejzaże, martwe natury, sceny rodzajowe przedstawiono w kontekście politycznych, ekonomicznych oraz artystycznych przemian epoki. Propozycje te nie są jednak arbitralne – organizatorzy zapraszają widzów do konstruowania własnych perspektyw pozwalających lepiej zrozumieć niezwykły świat sztuki dawnej.

Anna Wlazło i Jacek Cwetler

Po kliknięciu w "Czytaj dalej" plakat zapowiadający wyjazd.