• E-wykład Jacka Cwetlera

E-wykład Jacka Cwetlera

Pierwszy e-wykład Jacka Cwetlera

1 kwietnia 2021 roku, o godzinie 9:00 zapraszam miłośników historii i regionalizmu na stronę internetową MDK w Czechowicach-Dziedzicach, na wykład Jacka Cwetlera, kustosza Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach. Będzie można posłuchać o najdawniejszych dziejach naszego miasta, o najstarszym kościele Czechowic, pw. św Katarzyny i o eksponatach z niego pochodzących. Także będzie o znanych mieszkańcach naszej gminy, o kolei i przemyśle, o Domu Robotniczym i czechowickich kinach, o pierwszych hotelach i gospodach. Prezentowane będą w ramach wykładu dokumenty, zdjęcia, stare pocztówki, mapy oraz filmiki, które zostały nakręcone w czechowickiej Izbie Regionalnej, MDK Czechowice-Dziedzice. Wykłady będą kontynuowane w następnych miesiącach i będą je prowadzić prelegenci z różnych dziedzin, ale tematyka zawsze będzie związana z Czechowicami-Dziedzicami, gminą  i ich mieszkańcami.

Nagranie i produkcja: Wojciech Wojtuszko.
Nagranie powstało w ramach projektu e-MDek.
Poniżej link do zwiastunu zapowiadającego wykład na stronie MDK:

https://www.youtube.com/watch?v=YTyEx6LoJa0