• Pieszo i rowerem przez Czechowice Górne.

Pieszo i rowerem przez Czechowice Górne.

Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic wydało nową książkę, autorstwa Piotra Kuboszka "Pieszo i rowerem przez Czechowice Górne.”
Książka dla każdego, dla  miłośników dziejów nasze gomiasta, dla fascynatów przyrody, fotografii, ale przede wszystkim dla pasjonatów pieszych i rowerowych wycieczek. Autor, który wielokrotnie, przebył wszystkie trasy, przygotował przewodnik dla chcących poznać ciekawe zakątki naszego miasta. oprócz świetnych, praktycznych opisów, umieścił kilkadziesiąt kolorowych zdjęć i 9 map pokazujących trasy piesze i rowerowe. Nic tylko brać ten przewodnik i wyruszać na szlaki najstarszej dzielnicy naszego miasta.
 
Sam autor zachęca do lektury ale i do wyruszenia na zaprezentowane w jego książce trasy:
" Niniejszy przewodnik.... Stanowi zaproszenie do rodzinnych spacerów, biegania, wycieczek rowerowych leśnymi ścieżkami, lokalnymi dróżkami wśród stawów, wzdłuż rzek i potoków, w świergocie ptaków.".
 
Piotr Kuboszek, związany korzeniami z Czechowicami-Dziedzicami, szczególnie z dzielnicą Czechowice Górne.Współpracuje z Zarządem Osiedla , prowadzi lokalną stronę internetową www.czechowice-gorne.pl oraz stronę Facebooka poświęconą Czechowicom Górnym. Lokalny społecznik, miłośnik spacerów i rowerowych wycieczek po zakątkach swego osiedla. Jest także twórcą strony internetowej parafii pw. św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach.
W życiu zawodowym jest menedżerem i konsultantem biznesowym, absolwent czechowickiego liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz katowickiej Akademii Ekonomicznej im.Karola Adameckiego.
 
Książka dostępna w siedzibie Izby Regionalnej i Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, w czechowickim MDK, przy ul. Niepodległości 42 oraz w "Księgarni na Lesisku" przy ul. Kolejowej.
 
Cena 12,00 zł.