Wykład Błażeja Torańskiego

W dniu 18.02.2019 zapraszamy na ciekawy wykład Błażeja Torańskiego, który odbędzie się w Piwnicy Muz (MDK) o godz. 18:30. Auto opowie nam o swojej książce - Knebel. Cenzura w PRL-u
Notka o autorze: Błażej Torański

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Działaczem NZS – Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Pracował m.in. w czasopismach: Dziennik Łódzki, Wprost, Prawo i Życie, Rzeczpospolita. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich  i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Przyrodni brat Teresy Torańskiej. W 2017 otrzymał Nagrodę im Janusza Kurtyki, przyznaną przez SDP za rok 2016 za publikacje na łamach pism "Odra" i "Do Rzeczy". W 2018 otrzymał nagrodę Zarządu Łódzkiego Oddziału SDP za książkę pt. "Knebel. Cenzura w PRL-u" - Książka zawiera wywiady z 21 rozmówcami: dziennikarzami, reżyserami, grafikami, kompozytorami, artystami, literatami, odsłaniającymi kulisy swoich kontaktów z cenzurą. Ujawniają mechanizmy, dzięki którym, władza potrafiła skutecznie zmusić twórców do trudnych ustępstw, a wielu nawet do współpracy.