Historia wielkiej miłości królewny Marianny.

Zapraszamy na kolejny wykład naszego kolegi - Janusza Chmielniaka, który odbędzie się 11 lutego 2019r, o godz. 16:30 - MDK Czechowice-Dziedzice, "Piwnica Muz".
Historia wielkiej miłości królewny Marianny. Opowieść o niezwykłym związku pomiędzy Marianną Orańską i Johannesem van Rossumem inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Po raz pierwszy zostaną publicznie zaprezentowane fragmenty powstającej właśnie książki "WYBACZ MARIANNO".
Kilka słów od autora wykładu:
"Pałac Marianny Orańskiej odwiedzałem wielokrotnie. Najpierw na etapach szybko postępującej destrukcji, potem w różnych fazach rekonstrukcyjnych. Miejsce to przyciągało niezrozumiałą wówczas siłą. Czułem tam coś niezwykłego, co nie przytrafia się zbyt często- nostalgię i smutek. Znałem historię pałacu od czasów budowy aż po wczesne lata powojenne. Jednak dopiero gdy poznałem fragmenty losu pierwotnej właścicielki pałacu, zrozumiałem z czym miałem do czynienia. W tych murach nadal skryta jest tajemnica. Tajemnica uczucia, które powstało wbrew całemu światu, bezwarunkowego i bezprzykładnego. Zbieg okoliczności sprawił że fragmentów tej niezwykłej historii mogłem wysłuchać. Postanowiłem wówczas uwiecznić tą opowieść. Podjąłem się próby rekonstrukcji zdarzeń, które sprawiły że Marianna Orańska i Johannes Rossum przedłożyli uczucie ponad wszystko. Marianna utraciła ogromny majątek, zyskując w zamian miłość. Johannes odnalazł miłość swojego życia, by resztę swych dni przebyć w poczuciu winy. Tak powstał fundament pod opowieść „Wybacz Marianno”. Nie jest to opowieść historyczna, choć jest oparta o historię. Nie jest to romans, choć oparty o romantyczne zdarzenia. To próba odtworzenia ludzkich emocji kiedy uczucie ogarnia każdą cząstkę ludzkiego losu. Minionych wydarzeń nie można przeżyć ponownie, można jednak przywrócić towarzyszące im emocje."  -  Janusz Chmielniak
Wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich!