Spotkanie autorskie

Andrzej Marceli Cisek, rocznik 1938.
Okres II wojny światowej spędził sowieckich łagrach. Po zakończeniu wojny wraz z rodziną osiadł w Dziedzicach (dom Krzysztoforskiego przy ul. Kolejowej). O tym okresie opowiada jego książka "Wspomnienia beztroskich lat" (będzie ją można nabyć podczas sptkania autorskiego – 1.10.2018r. MDK). Przenosi się do Pszczyny, gdzie zdaje maturę w LO im. Bolesława Chrobrego. Studia na Uniwersytecie Wrszawski, na Politechnice Warszawskiej oraz New York Politechnic Institiute. Specjalizacja- inżynier elektroniki medycznej. Pracował przy projektach intensywnego nadzoru kardiologicznego i pompy wspomagającej pracę serca. Z powodów politycznych opuszcza Polskę w 1972r. Mieszka we Włoszech, Francji i najdłużej w  USA. Jego nowojorski dom był miejscem spotkań członków "Solidarności". Członek Rady Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku i pierwszy koordynator stowarzyszenia "Americans for Independent Poland".
Współorganizator Funduszu im. Jerzego Łojka. Do Polski wrócił w 2000 r. Autor książek i publikacji o historii Polski i Europy, autor wspomnień ze zsyłki w Kazachstanie.
Spotkanie autorskie będzie jego pierwszym od wyjazdu z naszego miasta, w latach 40-tych XX wieku,  spotkaniem z mieszkańcami Czechowic-Dziedzic.
Zapraszam.
Jacek Cwetler