Posiedzenie Zarządu Towarzystwa

20 czerwca br. odbyło się ostatnie przed wakacjami posiedzenie Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. Podsumowano pierwsze półrocze 2017 roku, opracowano działania na powakacje oraz rozpoczęto przygotowania do obchodów 60-lecia działalności Towarzystwa (przypada w 2019r.). Dwa inne wydarzenia zdominowały jednak ostatnie posiedzenie zarządu, wizyta syna Ludwika Macieja, Luisa Martina Macieja oraz wręczenie legitymacji członkom Towarzystwa.

Pan Luis M. Maciej przywiózł i przekazał do zbiorów czechowickiej  Izby Regionalnej, kolejny order, którym został odznaczony jego ojciec, chorąży pilot, Ludwik Maciej, pilot Dywizjonu Bombowego 300 Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii. Otrzymaliśmy order, za Kampanię Francuską 1939, który powiększył kolekcję pilota Macieja w zbiorach IR do 10 sztuk.
Luis M.Maciej opowiadał o swoim ojcu i o swoich losach, żartował, więc atmosfera na zebraniu zrobiła się jak najbardziej rodzinna.
Dziękuję Luis, Tobie, Twojemu bratu i całej Waszej rodzinie, w imieniu mieszkańców naszego miastam za ten cenny dar (kolejny).

W dalszej części posiedzenia prezes Towarzystwa wręczył obecnym członkom legitymacje członkowskie. Po raz pierwszy w historii członkowie Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic mają swój własny dokument, poświadczający ich przynależnośc od Stowarzyszenia.. Legitymacja numer jeden trafiła do rąk wieloletniego Prezesa  Towarzystwa i Kustosza Izby Regionalnej, Pana Erwina Woźniaka.

Pierwsze posiedzenie członków Towarzystwa po wakacjach – 19 września 2017r. , o godz. 16.00 w Izbie Regionalnej (MDK), przy ul. Niepodległości 42.
Zapraszamy.

Wszystkim miłośnikom dziejów naszego miasta, sympatykom Towarzystwa i mieszkańcom Czechowic-Dziedzic i Gminy życzymy wspaniałych wakacji.

Zarząd Towarzystwa