Nagrody

Pan Zbigniew Waloszczyk i jego ojciec Franciszek Waloszczyk są autorami książek o tematyce historii pożarnictwa, które zostały docenione na ogólnopolskich „Konkursach na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa”, organizowanych przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

V Konkurs - Warszawa, 14 grudzień 2010 rok
III nagroda: praca pt.: “110 lat społecznej działalności Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice w Czechowicach-Dziedzicach 1900-2010”, Franciszek Waloszczyk, Czechowice-Dziedzice 2010

XI Konkurs - Warszawa, 25 listopad 2016 rok
II nagroda: praca pt.: “Zarys dziejów ochrony przeciwpożarowej w mieście i gminie Czechowice-Dziedzice. Wczoraj i dziś”, Franciszek Waloszczyk, Zbigniew Waloszczyk, Czechowice-Dziedzice 2015

W wydaniu obu książek uczestniczyło Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, którego członkiem Zarządu jest pan Zbigniew Waloszczyk.